Laptop anakart tamiri işi profesyonellik gerektirir ve bu işi düzgün bir yerde yapmış oldurmak sizi yeni ana kart almaktan veya yeni bir laptop alma harcamasından kurtarır.Laptop ana kart tamiri

Tekno Ostim bilgisayar servisi hiçbir laptop’ı marka farkı yapmadan onarabilecek tecrübe, teknoloji ve bilgi birikimine haizdir.

Laptop arızları ile ilgili yaygın sorular ve çözümleri;
Öncelikle belirtmek isteriz ki elektronikte bir arızanın birden fazla sebebi olabilir ve farklı sebeplerden arızalanmasına rağmen aynı problemi verebilir.

Bilgisayarımın başlatma düğmesine basıyorum, start alıyor fakat görüntü vermiyor ne yapmalıyım?

Yukarıda belirttiğimiz benzer biçimde bu arızanın birden fazla sebebi olabilir. Ekrana görüntü gelmiyorsa sebepleri; ekran kartınız bozulmuş olabilir, ramlerinizden biri bozulmuş yada yerinden oynamış olabilir, anakartta bulunan şimal-güney çiplerinizden biri bozulmuş olabilir,bios yazılımınız bozulmuş olabilir, anakart üzerinde devre tamamlayıcı olan çip, entegre, kondansatör vb parçalar zarar görmüş olabilir. Bu problem için son kullanıcı olarak sizin tek yapabileceğiniz ram kontrolüdür. Geri kalan tüm işlemler laptop tamirinde uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Ankara bilgisayar servisi laptop tamirinde saydığımız tüm bu işlemleri yapmaktadır.

Bilgisayarımın başlatma düğmesine basıyorum, start almıyor ne yapmalıyım?

Laptop adaptörünüz ya da laptop şarj soketiniz bozulmuş olabilir. Bilgisayar teknik servisi tarafından şarj soketi ve adaptor kontrolü yapılmış olduktan ve sağlam olduğu gözlendikten sonrasında bu arızanın da anakarttan kaynaklı olduğu görülebilir. Tekno Ostim laptop tamir merkezimiz bu arızaları gidermektedir.

blog (14)

blog (25)